Z ciszy wyrywa się najgłośniejszy krzyk

Portal dla ludzi z pasją

Z ciszy wyrywa się najgłośniejszy krzyk

Z ciszy

Z ciszy Martyna Senator

Spoiler alert: Bądź ZDETETMINOWANY, a osiągniesz sukces.

Zoja jest recepcjonistką w studiu tatuażu swojego ojca. W wolnych chwilach zajmuje się wolontariatem w schronisku.

Filip, przyjechał do Krakowa odwiedzić swoją siostrę. Przy okazji postanowił zrobić tatuaż. Jest bezpośrednio i pewny siebie. Mówi to co myśli i nie przejmuje się konsekwencjami. W oko wpadka mu Zoja, jednak dziewczyna go odpycha od siebie.

Gdy Zoja znajduje serwetkę w swojej ulubionej kawiarni, podejmuje spontaniczną decyzję i pisze do Filipa. Dziewczyna nie chce ponownego związku. Jest po przejściach i nie dopuszcza do siebie nikogo. Ale gdzieś na dnie serca, czai się iskierka, że tym razem będzie inaczej…

Oboje podejmują decyzję, aby spróbować być razem. Odległość, niepewność i tajemnice, które mają w sobie, nie są zbyt trwałym fundamentem dla związku. Ale oni się nie poddają. Filipa coraz bardziej zaczyna prześladować widmo przeszłości i wspomnień, od których pragnie uciec. Tajemnica, która pożera go od środka i nie pozwala wziąć głębszego oddechu.

„Przypominamy dwa płomienie, które nie zważają na wiatr i mróz, bo wierzą, że dopóki tańczą, nic nie jest w stanie ich ugasić.”

Sytuacja tych dwojga ulega zmianie gdy Zoja zostaje zgwałcona. Dziewczyna wie, że wtedy gdy obudziła się rano w szpitalu i przeszła szereg badań, coś w jej sercu umarli bezpowrotnie. Zoja odcina się od Filipa, chociaż ten codziennie stara się z nią porozmawiać… Upór chłopaka nie maleje. Jest przekonany o swoim uczuciu do Zoji.

„Pamiętasz jeszcze swój algorytm? GAME OVER. Zacznij rozglądać się za inna dziewczyną, bo to co było między nami to już przeszłość.”

Kolejnym ciosem dla Zoji jest śmierć jej dziadka.

„W otaczającej mnie skorupie tworzy się wąska szczelina, przez którą wpada wątły płomień światła.”

Z ciszy, to niesamowita opowieść. Dotyczy problemów, objętych słowem tabu. Ukazuje stratę bliskiej osoby, oraz porusza aspekty miłości na odległość, jak i budowania fundamentu zaufania.

Zobacz też recenzję -> Jedyne takie miejsce

Nie zapomnij zostawić <3 na naszym instagramie 

 

Udostępnij!

Ocena użytkowników: 0 / 5

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tłumacz »